تلفن 021-88848547   021-88317033

ارسال مواد خریداری شده به سراسر کشور در اسرع وقت

خصوصیات کنسانتره پروتئین آب پنیر

مقالات (عمومی)
خصوصیات کنسانتره پروتئین آب پنیر

خصوصیات کنسانتره پروتئین آب پنیر :

تولید کنسانتره پروتئین آب پنیر با ارزش تر از تولید پودر آب پنیر برای غذای حیوانات است با این دلیل که خصوصیات کنسانتره پروتئین آب پنیر از نظر تغذیه ای و عملکردی زیادی تر هست که ممکن است در طیف وسیعی از فرآورده ها به کار می رود.

تولیدات دارای تنوعات زیادی است از یک محصول ساده مثل آب پنیر با ماده خشک ۳۵ درصد تا یک محصول فوق العاده اختصاصی با درصد چربی پایین ترکیبات پروتئینی تغییر یافته خصوصیات عملکردی خاص و درصد کاهش یافته خاکستر و غیره.
ترکیبات برخی از تولیدات عمدتا با محتوی پروتئین مشخص می شوند و یا برحسب درصد پروتئین در پودر پروتئین ترکیبات محصول از نظر پروتئین های آب پنیر متفاوت است.
انتشار واقعی پروتئین های آب پنیر تحت تأثیر فاکتورهایی نظیر حالت شیردهی گاو و تغذیه و منبع آب پنیر و غیره فرق می کند.
پروتئین های مختلف آب پنیر خصوصیات مختلف عملکردی و تغذیه ای دارند که برای تولید محصولات اختصاصی مهم است.

ارزش تغذیه ای :

خصوصیات کنسانتره پروتئین آب پنیر دارای ارزش تغذیه ای بالایی هست در میان منابع مختلف پروتئین مورد استفاده در تغذیه انسان فقط پروتئین های تخم مرغ دارای همان ارزش است.
در کل محصولات یک طعم طبیعی دارند که در بسیاری از تولیدات غذایی یک فاکتور خوب محسوب می شود.

انحلال پذیری :

انحلال پذیری تولیدات در کل بالا است و فقط در ترکیب با نمک و شکر کمی کاهش می یابد. این بیانگر این است که در مقایسه با سایر منابع پروتئینی نظیر پروتئین سویا و کازئینات مصرف آن راحت تر است .
با این حال انحلال پذیری با پروتئینهای فشرده کاهش می یابد به ویژه اگر آب پنیر در دمای بالایی سالم سازی شده ,دناتوره شدن پروتئین باشد .

تشکیل ژل :

تولیدات از توانایی تشکیل ژل نسبتا خوبی برخوردار هستند و اگر چه به فاکتورهایی نظیر درصد پروتئین و درصد مواد معدنی و ترکیبات پروتئینی و غیره بستگی دارد ولی برای احتیاجات خاص اغلب ترکیب مواد معدنی و پروتئینی تغییر داده میشود.

تشکیل امولسیون :

معمولا محصولات امولسیون ساز خوبی هستند زیرا دارای گروه های آب دوست و آب گریز هستند که قادرند امولسیون روغن در آب یا آب در روغن را تشکیل دهند.

آب پنیر مایع :

برخی از محصولات به مرحله خشک کردن نمی روند و آنها را برای تولید مایع آماده می کنند.
ترکیبات آن تقریبا مشابه آب پنیر با ماده جامد ۳۵ درصد است یعنی با همان درصد پروتئین به عنوان شیر بدون چربی و به طور کلی محصول به عنوان شیر بدون چربی در مصارف مختلف و غیره به کار می رود.

برای جلوگیری از بوی بد کارخانجات محصول نهایی را با مواد خوشبو کننده آغشته می کنند . خوشبو کننده همراه با محصول پاستوریزه می شود و محصول را تا ۶-۴ خنک می کنند.

این پست برایتان چقدر مفید بود؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیازات / ۵. تعداد امتیازات

تاکنون امیازی ثبت نشده است شما اولین امتیاز را ثبت کنید

آیا مقاله برای شما مفید بود؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بزارید