تلفن 021-88848547   021-88317033

ارسال مواد خریداری شده به سراسر کشور در اسرع وقت

گیاه پالم روغنی

مقالات (عمومی)
گیاه پالم روغنی
جدول محتوای این صفحه پنهان

گیاه پالم روغنی :

گیاه پالم روغنی دو نوع روغن مختلف ( روغن پالم و روغن هسته پالم ) در یک نسبت حدود  ۵ / ۸ :۱ تولید می کند. روغن پالم در حال حاضر در مقادیر بیش از هر روغن چرب دیگری تولید میشود و حتی روغن غالب در میان روغنهای مصرفی معامله شده است. عمدتا در مالزی و اندونزی رشد کرده و از این کشورها تقریبا به تمام نقاط مصرف کننده روغن و به ویژه چین، ۲۷-EU (۴ / ۹ میلیون تن) و شبه قاره هند صادر می شود.

واردات آن به ایالات متحده آمریکا ده میلیون تن است ، اما در سالهای اخیر افزایش یافته است و تلاش برای کاهش سطح اسیدهای ترانس در چربیهای فرآیند شده انجام شده است.

تولید در هکتار گیاه پالم روغنی از هر دانه روغنی دیگری بیشتر است.

روغن خام پالم تصفیه شده و به صورت پالم اولئین و پالم استئارین جزء به جزء شده صادر می شود.

این روغن پالم قرمز در زیر ۱۵۰ درجه سانتی گراد بوگیری می شود. به طوری که حدود ۸۰ درصد از کاروتن های اصلی آن حفظ می شود و یک منبع غذایی محسوب می شود که از ترکیبات مهم مورد نیاز برای مبارزه با کوری استفاده میشود. بتاکاروتن پیش ساز بیولوژیک ویتامین A است.

روغن پالم گیاه پالم روغنی به طور کلی ارزان ترین روغن مصرفی است و به طور کامل بدون تغییر ژنتیکی و استخراج با حلال است .

صادرات عمده از مالزى اولئین پالم RBD (تصفیه شده، رنگبری شده و بوگیری شده است و ممکن است لازم باشد تا بررسی شود که روغن استفاده شده روغن پالم یا اولئین پالم است.

توجه :

دامنه استفاده از روغن پالم از طریق جزء به جزء کردن آن گسترش یافته است. در ساده ترین شکل آن، اولئین، استئارین و بخشهای متوسط هستند

اما این روند بهبود یافته است و به زیر بخشهای مختلف با ارزش پدی ۷۲-۱۷ در مقایسه با مقدار ۵۳-۵۱ برای روغن پالم تبدیل شده است.

پالم اولئین (با عدد یدی ۵۹-۵۶) عمدتأ یک روغن مخصوص سرخ کردنی پالم استئارین (با عدد یدی ۴۲-۴۰) به عنوان یک استوک سخت و بخش متوسط پالم (طیف وسیعی از عدد یدی بین ۳۲ و ۴۷) است که در چربیهای قنادی استفاده میشود.

روغن پالم شامل مقادیر تقریبا مساوی از اسیدهای اشباع و غیراشباع است . بسته به وجود داشتن یا نداشتن اسید پالمیتیک، تری گلیسرولهای روغن پالم ۵۴-۴۸ اتم کربن دارند .

 

این پست برایتان چقدر مفید بود؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیازات / ۵. تعداد امتیازات

تاکنون امیازی ثبت نشده است شما اولین امتیاز را ثبت کنید

آیا مقاله برای شما مفید بود؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بزارید