تلفن 021-88848547   021-88317033

ارسال مواد خریداری شده به سراسر کشور در اسرع وقت

آسه سولفام پتاسیم چیست و در مورد این قند مصنوعی چه می دانید؟

شیمیایی
آسه سولفام پتاسیم چیست و در مورد این قند مصنوعی چه می دانید؟

آسه سولفام پتاسیم یک شیرین کننده مصنوعی است که ۲۰۰ برابر شیرین تر از شکر است. آسه سولفام پتاسیم از ترکیب استواستیک اسید و پتاسیم تولید می شود. به طور خلاصه آسه سولفام k ترکیبی اصلاح شده از موادی است که منجر به تولید یک شیرین کننده مصنوعی می شود. آسه سولفام کا اگرچه به عنوان یک شیرین کننده بدون کالری عالی به نظر می رسد اما فواید و عوارضی دارد که بهتر است بدانید.

درست مانند بسیاری از ترکیبات مصنوعی دیگر، بحث های زیادی در مورد عوارض جانبی آسه سولفام کا وجود دارد. با این حال FDA تائید کرده است که این قند مصنوعی هیچ ضرری برای سلامتی ندارد و می توانید در حد متعادل از آن استفاده کنید.

از نظر شیمیایی، پتاسیم آسه سولفام نمکی با فرمول مولکولی C4H4KNO4S است. این شیرین کننده پودری سفید رنگ و کریستالی شبیه شکر است. نقطه ذوب آن ۴۳۷ درجه فارنهایت (۲۲۵ درجه سانتی گراد) است و نسبت به سایر جایگزین های قند مانند آسپارتام پایدارتر است.

کاربردهای آسه سولفام پتاسیم چیست؟

پتاسیم آسه سولفام در بیش از ۴۰۰۰ محصول وجود دارد. این شیرین کننده را می توان در بسیاری از غذاهای بدون قند و کم کالری مانند نوشابه رژیمی، آب نبات، شیرین کننده های بدون قند، آدامس، نوشیدنی ها، محصولات پخته شده، شربت ها، سس ها و موارد دیگر یافت. پتاسیم آسه سولفام غالباً با شیرین کننده های مصنوعی دیگر ترکیب می شود تا طعم دلپذیرتری داشته باشد.

هنگامی که در نوشابه ها استفاده می شود اغلب با سایر جایگزین های قند به ویژه آسپارتام و سوکرالوز ترکیب می شود. ترکیب این شیرین کننده های مصنوعی مختلف به پوشاندن طعم تقریبا تلخ مشترک همه آنها کمک می کند و همچنین احساس شیرینی بیشتری ایجاد می کند. ترکیبات دیگری مانند فروت سدیم نیز ممکن است برای پنهان کردن تلخی آنها مورد استفاده قرار بگیرد.

آسه سولفام پتاسیم چیست و در مورد این قند مصنوعی چه می دانید؟

فواید و خواص آسه سولفام پتاسیم چیست؟

از جمله مزایای آسه سولفام پتاسیم عبارتند از:

مانند سایر شیرین کننده های مصنوعی محبوب، پتاسیم آسه سولفام در مقایسه با شکر معمولی فوق العاده شیرین است. این ماده تقریباً ۲۰۰  برابر شیرین تر از ساکارز معمولی است و به اندازه آسپارتام شیرین است. این بدان معناست که شیرینی آن تقریبا نصف ساخارین و یک چهارم سوکرالوز است. این شیرینی شدید به این معناست که می توان از مقادیر کمی از آن برای رساندن محصولات به سطح مطلوب شیرینی استفاده کرد و در هزینه و حجم صرفه جویی کرد.

همچنین مانند بسیاری از شیرین کننده های مصنوعی دیگر این ماده هیچ کالری ندارد، بنابراین برای استفاده در نوشیدنی ها یا غذاهای رژیمی ایده آل است. جالب است بدانید بدن به هیچ وجه قادر به متابولیسم این ماده نیست و  آن را بدون پردازش دفع می کند. این شیرین کننده طعم را بدون افزودن ارزش غذایی یا کالری به غذا یا نوشیدنی اضافه کند. از مزایای دیگر این شیرین کننده مصنوعی این است که باعث پوسیدگی دندان نمی شود و هیچ تاثیری بر گلوکز سرم ندارد بنابراین برای بیماران دیابتی مناسب است.

عوارض آسه سولفام پتاسیم

از جمله عوارض آسه سولفام پتاسیم عبارتند از:

نگرانی های بهداشتی که در مورد پتاسیم آسه سولفام وجود دارد عمدتا مشابه مواردی است که برای سایر شیرین کننده های مصنوعی مطرح است. نگرانی از سرطان زایی همچنان در رابطه با این شیرین کننده وجود دارد با این حال سازمان های بهداشتی بارها اعلام کرده اند که هیچ مدرکی مبنی بر سرطان زایی این قند وجود ندارد. همچنین این نگرانی وجود دارد که استفاده از آسه سولفام پتاسیم ممکن است هیپوگلیسمی واکنشی یا حملات قند خون پایین را تشدید کند.

تحقیقات همچنین نشان می دهد که مصرف Ace-K ممکن است باعث زایمان زودرس زنان باردار شود. شواهد در حال ظهور نشان می دهد که نوزادان متولد شده از زنانی که از این محصول استفاده می کنند، مستعد خوردن غذاهای شیرین هستند که می تواند منجر به اختلال در عادات غذایی و شیوه زندگی ناسالم در آینده شود.

تحقیقات همچنین نشان می دهد که وقتی مادران آسه سولفام پتاسیم را حتی در دوزهای کوچک مصرف می کنند، مستقیماً از طریق شیر مادر به نوزادان منتقل می شود. این که آیا این شیرین کننده برای نوزادان شیرخوار بی خطر است یا خیر هنوز مشخص نشده است.

اگرچه در سطوح متعادل مصرف این شیرین کننده کاملاً بی خطر تلقی می شود اما وقتی مادری Ace-K مصرف می کند، شیر مادر شیرین تر می شود. شواهد نشان می دهد که افزایش شیرینی شیر مادر با خوردن شیرین کننده های مختلف با افزایش خطر اضافه وزن در مراحل بعدی رشد کودک به دلیل وابستگی به تغذیه شیرین تر خواهد شد. با اینحال هیچ یک از این موارد خطرناک تلقی نمی شود و با مصرف متعادل می توان از آنها پیشگیری کرد.

آزمایش ایمنی آسه سولفام K

در حالی که FDA و سازمان های بین المللی مشابه به طور کلی می گویند که شیرین کننده های مصنوعی بی خطر هستند، اما آژانس های مستقل مانند مرکز علوم در جهت منافع عمومی  دائماً اشاره می کنند که هیچ آزمایش واقعی در مورد ایمنی آنها وجود ندارد.

استفاده از شیرین کننده های جایگزین در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی شود زیرامشخص شد که هر دو شیرین کننده آسه سولفام پتاسیم و سوکرالوز به طور بالقوه بر متابولیسم نوزاد و میکروبیوم روده تأثیر منفی می گذارد. در حالی که FDA و دیگر تولید کننده ها ممکن است بگویند که شیرین کننده های مصنوعی مانند آسه سولفام  پتاسیم بی خطر هستند، واضح است که آنها هیچ مدرک محکمی برای چنین ادعاهایی ندارند.

در عوض، مانند بسیاری از سیستم های غذایی مدرن و صنعتی AG، آنها مایلند آن را بر روی میلیاردها انسان آزمایش کنند پس گول نخورید و جایگزین های طبیعی تری مانند استویا گرانول یا مایع، عصاره میوه یا پودر لوکوما را امتحان کنید .

طبیعت شیرین کننده های شیرین و ایمن زیادی نسبت به قند ارائه می دهد ، بنابراین نیازی به استفاده از مواد شیمیایی  که می توانند به سلامتی آسیب برساند نیست. با این حال مصرف مقدار کم شیرین کننده های مصنوعی هیچ خطری برای سلامتی ندارد و آزمایشات مختلف این مسئله را تائید کرده است.

چگونه می توان ایمن ترین شیرین کننده مصنوعی را انتخاب کرد؟

شاید شیرین کننده های مصنوعی یکی از فراگیرترین و بحث برانگیزترین محصولات غذایی موجود در بازار باشند. آنها را می توان در همه چیز از نوشابه های رژیمی گرفته تا محصولات پخته شده با کالری کم و نوشیدنی های ورزشی یافت.

در حال حاضر شش شیرین کننده مصنوعی وجود دارد که سازمان غذا و دارو (FDA) پس از مطالعه در دوزهای بالا بر روی جوندگان آزمایشگاهی، آنها را برای استفاده عمومی تایید کرده است. اما هنوز اطلاعات زیادی در مورد عملکرد این شیرین کننده های مصنوعی در بدن و مغز انسان وجود ندارد و مطالعاتی که سعی در نشان دادن مزایای سلامتی آنها دارد، بی نتیجه است .

در حالی که ما هزاران سال است از شکر استفاده می کنیم، رژیم غذایی مدرن امروزی مملو از غذاهای فرآوری شده است که میزان قندهای دریافتی ما را به طرز چشمگیری افزایش داده است. شکر انواع مختلفی دارد، از جمله شکر قهوه ای ،عسل، شربت ذرت، ملاس، ساکارز،  نیشکر، فروکتوز، گلوکز، مالتوز – این لیست همچنان ادامه دارد.

بیشترین میزان مصرف شکر در غلات صبحانه، محصولات پخته و نوشابه است این افزایش مصرف باعث شیوع چاقی، دیابت، بیماری قلبی،  نارسایی کبد، سرطان، فشار خون بالا و بیماری کلیوی شده است. بنابراین بهتر است تا جایی که امکان دارد مصرف قند شکر و حتی شیرین کننده های مصنوعی را محدود کنید.

آیا شیرین کننده های کم کالری بهترین جایگزین قند هستند؟

تولیدکنندگان شیرین کننده های مصنوعی را به عنوان جایگزینی بدون کالری برای قند اعلام می کنند که شما بتوانید تمام شیرینی های مورد نظر خود را بدون نگرانی مورد استفاده قرار دهید.

با اینحال برخی از مطالعات نشان می دهد که مصرف طولانی مدت غذاهای حاوی شیرین کننده های  مصنوعی با افزایش وزن ارتباط دارد. بنابراین کاهش مصرف انواع قند اعم از مصنوعی و طبیعی هنوز هم امن ترین شرط برای حفظ سلامتی است.

خرید و فروش آسه سولفام

بازار پتاسیم آسه سولفام با افزایش آگاهی سلامتی هدایت می شود که باعث افزایش تقاضا برای محصولات غذایی باکیفیت شده است که مزایای سلامتی بهتری را ارائه می دهند. بازار بیشتر با افزایش تقاضا برای تنوع گسترده ای از محصولات کم کالری تحریک می شود زیرا آنها تنوع غذایی بهتری را ایجاد می کنند.

علاوه بر این، عوامل رایج مانند تغییر سبک زندگی، افزایش آگاهی افراد نسبت به کالری و افزایش تعداد افراد دیابتی، مشتریان را به سمت انتخاب تدریجی شیرین کننده های مصنوعی یا بدون قند در رژیم غذایی خود سوق می دهد. در نتیجه به رشد بازار آسه سولفام پتاسیم کمک می کند.

پتاسیم آسه سولفام به عنوان یک شیرین کننده مصنوعی از سال ۲۰۰۳ استفاده شده است، اگرچه هنوز باید توسط چندین سازمان نظارتی برای مصرف انسان تایید شود. به عنوان مثال، سازمان بهداشت جهانی (WHO)، سازمان کشاورزی (FAO) سازمان ملل متحد، و کمیته مشترک خبره افزودنی های غذایی مواد غذایی چندین بار داده های حاصل از مطالعات پتاسیم آسه سولفام را ارزیابی و بررسی کرده اند و آن را برای استفاده در مواد غذایی بی ضرر تشخیص داده اند.

به همین ترتیب، سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) پتاسیم آسه سولفام را برای مصرف در قالب یک افزودنی غذایی بی خطر تشخیص داده است.

صنعت پتاسیم آسه سولفام با افزایش تقاضا برای عناصر شیرین کننده مواد غذایی مصنوعی و افزایش آگاهی بهداشتی کمک می کند. این محصول از نظر علمی به عنوان یک انتخاب پیشرفته در مقایسه با همتایان خود در نظر گرفته می شود زیرا از هرگونه واکنش با سایر عناصر یک محصول جلوگیری می کند و به حفظ ارزش غذایی و ماندگاری آن کمک می کند. علاوه بر این، استفاده گسترده از این محصول در مواد غذایی مختلف مانند آب نبات، محصولات پخته شده، دسرهای منجمد، مخلوط دسر، شیرین کننده های رومیزی و نوشیدنی ها به رشد بازار کمک می کند.

از نظر جغرافیایی، آسیا-اقیانوسیه به دلیل پیشرفت سریع فرآوری غذا و نوشیدنی و همچنین افزایش درآمد ، نرخ رشد بازار قابل توجهی را در طول دوره پیش بینی داشته است. انتظار می رود که منطقه آمریکای شمالی و همچنین منطقه اروپا در بازه زمانی پیش بینی شده سهم بازار قابل توجهی داشته باشند، زیرا مصرف بالای محصولات غذایی و نوشیدنی های شیرین شده و همچنین تمایل فعلی به غذاهای سالم تر سبک زندگی در این مناطق را به سمت شیرین کننده های بدون کالری سوق داده است.

آیا افراد مبتلا به دیابت می توانند آسه سولفام پتاسیم مصرف کنند؟

اظهارات اجماع اخیر متخصصان تغذیه، پزشکی، فعالیت بدنی و بهداشت عمومی به اثرات خنثی شیرین کننده های کم کالری، از جمله آسه سولفام پتاسیم، بر هموگلوبین A1C، گلوکز ناشتا و پس از صرف غذا و سطح انسولین اشاره می کند و نتیجه می گیرد که مصرف شیرین کننده های کم کالری در خود مراقبتی دیابت ممکن است به مدیریت بهتر قند خون کمک کند.

سازمان های جهانی بهداشت نتیجه گیری های خود را در مورد ایمنی و نقش شیرین کننده های کم کالری برای افراد مبتلا به دیابت منتشر کرده اند. استانداردهای سال ۲۰۲۲ انجمن دیابت آمریکا برای مراقبت های پزشکی در دیابت بیان می کند که برای برخی از افراد مبتلا به دیابت که عادت به مصرف منظم محصولات شیرین شده با شکر دارند، شیرین کننده های غیرمغذی (حاوی کالری کم یا بدون کالری) ممکن است جایگزین قابل قبولی برای شیرین کننده های مغذی باشند.

به نظر نمی رسد شیرین کننده های غیرمغذی تأثیر قابل توجهی بر مدیریت قند خون داشته باشند، اما تا زمانی که افراد با کالری اضافی از منابع غذایی دیگر جبران نکنند، می توانند دریافت کلی کالری و کربوهیدرات را کاهش دهند. اظهارات مشابهی در مورد ایمنی و استفاده بالقوه از شیرین کننده های کم و بدون کالری مانند آسه سولفام پتاسیم برای افراد مبتلا به دیابت توسط Diabetes Canada و Diabetes UK پشتیبانی می شود.

علیرغم این نتایج، برخی از مطالعات سوالاتی را در مورد شیرین کننده های کم کالری و مدیریت گلوکز خون مطرح می کنند. برخی از مطالعات مشاهده ای ارتباط بین مصرف شیرین کننده های کم کالری در نوشیدنی های رژیمی و خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را نشان داده اند.

با این حال، مطالعات مشاهده ای علت و معلولی را ثابت نمی کند. نتیجه ‌گیری از طرح‌ های مطالعه مشاهده ‌ای در معرض خطر علیت معکوس و سردرگمی است. به عنوان مثال، بسیاری از مطالعات با وضعیت چاقی که مستقیماً در ایجاد پیش دیابت و دیابت نوع ۲ نقش دارد، تنظیم نمی شوند. با توجه به اینکه افراد دارای اضافه وزن و چاقی در مقایسه با افراد لاغرتر تمایل به مصرف نوشیدنی های شیرین کم کالری بیشتری دارند، این یک حذف مهم است.

آیا آسه سولفام پتاسیم به پوسیدگی دندان کمک می کند؟

عوامل زیادی در پوسیدگی دندان دخیل هستند از جمله میزان قند مصرفی، چسبندگی غذای مصرفی، دفعات مصرف و بهداشت روزانه دهان. مانند سایر شیرین کننده های کم کالری و بدون کالری، آسه سولفام به پوسیدگی دندان کمک نمی کند. باکتری های موجود در دهان از آسه سولفام پتاسیم تغذیه نمی کنند و بنابراین آن را به پلاک یا اسیدهای مضری که باعث پوسیدگی دندان می شوند تبدیل نمی کنند.

سخن آخر

آسه سولفام پتاسیم بیش از سه دهه است که توسط FDA به عنوان یک افزودنی غذایی تایید شده است و ایمنی آن بارها توسط بسیاری از مقامات بهداشتی بین المللی تایید شده است. همه انواع غذاها و نوشیدنی ها، از جمله آنهایی که با آسه سولفام پتاسیم ساخته شده اند، می توانند در انواع الگوهای تغذیه سالم انتخاب غذاها و نوشیدنی ها جای داشته باشند.

این پست برایتان چقدر مفید بود؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیازات / ۵. تعداد امتیازات

تاکنون امیازی ثبت نشده است شما اولین امتیاز را ثبت کنید

آیا مقاله برای شما مفید بود؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بزارید