تلفن 021-88848547   021-88317033

ارسال مواد خریداری شده به سراسر کشور در اسرع وقت
مقالات (عمومی)
بریکس BRIX

BRIX بریکس

بریکس معیاری است که در صنعت شکر برای مشخص کردن مقدار شربت شکردار استفاده می شود.

در حالت بریکس درصد مواد جامد شکر را بر اساس وزن در ۲۰۰C بیان می کند.

BULKINGAGENTS

فیلرهای کم کالری یا بدون کالری مواد پرکننده کم کالری و یا بدون کالری هستند که شامل سلولز، مشتقات سلولز و پلی دکستروز است که ارزش کالری کم داشته و برخی از خواص عملکردی شربت گلوکز را دارد.

BUTTER کره

از کره به دلیل طعم آن در شیرینی پزی استفاده می شود، گرچه خواص آن مانند چربی های دیگر است. نقطه ذوب چربی کره بین ۲۱ تا ۲۳ درجه سانتیگراد است.

اغلب چربیهای شیرینی پزی نقطه ذوب بالاتری دارند و در ترکیب با کره، استحکام نرمتری به دست می آید. بهترین نتایج در تافی ها و کارامل ها دارای کره های با طعم قوی به دست میآید در گذشته که چنین کرهای شناخته نشده بود از کره تند شده تعمداً استفاده می شد.

در حال حاضر چربی های کره با آنزیم اصلاح شده موجود هستند که همان خواص را دارا میباشند.

CANDIED FRUITS میوه های مورد استفاده در صنعت آبنبات سازی

در ساخت این نوع آبنبات بوسیله فرآیند تبادل آب در میوه ،  رسیدن به یک شربت شکر بسیار غلیظ میوه ای مدنظر است.

نسبت نفوذ شربت شکر در میوه به دمای شربت، رسیده بودن میوه، اندازه میوه و غلظت شکر موجود در شربت، بستگی دارد. میوه انتخاب شده می بایست سالم، رسیده و عاری از هرگونه لکه باشد. آنزیم بری میبایست با غوطه وری میوه در آب داغ انجام شود.

این فرآیند بافت میوه را در هم می پاشد و چروکیدگی میوه را در طول فرآیند آبنبات سازی کاهش میدهد. در صورت لزوم می بایست سطح میوه را با سوزن های فولادی سوراخ کرد. در روش سنتی میوه ها را درون سبدهای سیمی قرار میدهند و آنها را داخل شربت شکردار با غلظت کم میگذارند.

غلظت شکر در شربت در ابتدا میبایست ٪۴۰ و نهایتاً بعد از دو هفته به ۷۵٪ برسد. اضافه کردن ۱۰٪ شربت اینورت یا شربت گلوکز کیفیت محصول را بالاتر میبرد. در فرآیند مداوم، میوه درون سبد با شربت شکر ضعیف جوشیده و آنزیم بری می شود.

سپس این شربت با شربت غلیظتر تعویض می شود. غلظت شکر به آهستگی در خلاً تا ۷۵٪ افزایش مییابد و دما از C ۴۹۹ به C ۸۲ افزایش پیدا می کند. با چنین روشی، فرآیند را میتوان در یک روز انجام داد.

این پست برایتان چقدر مفید بود؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیازات / ۵. تعداد امتیازات

تاکنون امیازی ثبت نشده است شما اولین امتیاز را ثبت کنید

آیا مقاله برای شما مفید بود؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بزارید