تلفن 021-88848547   021-88317033

ارسال مواد خریداری شده به سراسر کشور در اسرع وقت

شناسایی مولکولی افزایش محصولات کشاورزی

مقالات (عمومی)
شناسایی مولکولی افزایش محصولات کشاورزی

با شکل‌گیری جوامع انسانی فعالیت کشاورزی و تولید محصولات کشاورزی شروع شد و تا به امروز ادامه دارد .

انسانها با کار و تلاش خود طبیعت و هر آنچه در آنرا بخدمت خود در آوردند . افزایش روز افزون جمعیت در سرتاسر ایت کره خاکی نیاز بیشتر به محصولات غذاییو کشاورزی را سبب گردید .

جهت افزایش محصولات کشاورزی روشهای مختلفی مورد استفاده قرار گرفت .

شناسایی مولکولی افزایش محصولات کشاورزی :

محققان آکسفورد مولکولی را شناسایی کردند که می گویند قادر است بدون تغییرات ژنتیکی میزان محصول گندم را تا یک پنجم افزایش دهد.این شیوه جدید افزایش محصول کاملا بی خطر است .

شناسایی مولکولی که کشاورزی را متحول می کند محققان آکسفورد مولکولی را شناسایی کردند که می گویند قادر است بدون تغییرات ژنتیکی میزان محصول گندم را تا یک پنجم افزایش دهد.

این محققان مولکولی موسوم به T۶P را شناسایی کردند که امکان حداکثر بهره برداری از مواد مغذی قندی را که در جریان فتوسنتز تولید می شود، برای گیاه فراهم می کند. بدین ترتیب گیاه با دریافت مواد مغذی بیشتر، رشد بیشتری می کند.

این شیوه جدید افزایش محصول کاملا بی خطر است و به کارگیری آن از طریق اسپری حاوی مولکول های مذکور روی گندم انجام می شود که توسط کشاورزان به سادگی قابل کنترل است. در تحقیقات انجام شده، تنها پس از یک بار استفاده از اسپری، نتایج آن کاملا قابل مشاهده بود.

نتایج آزمایش ها نشان می دهد با استفاده از روش های شیمیایی مبتنی بر درک صحیح زیست شناسی، می توان بهره مندی از منابع غذایی مورد نیاز بشر را تضمین کرد و این فناوری در آینده نزدیک می تواند نحوه تولید غلات را متحول کند.

گندم در کنار ذرت و برنج یکی از پرمصرف ترین غلاتی است که در تمام نقاط زمین کشت می شود. اما اگر جمعیت زمین مطابق پیش بینی ها افزایش یابد، لازم است تولید گندم تا سال ۲۰۵۰ میلادی به میزان ۷۰ درصد افزایش یابد.

این پست برایتان چقدر مفید بود؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیازات / ۵. تعداد امتیازات

تاکنون امیازی ثبت نشده است شما اولین امتیاز را ثبت کنید

آیا مقاله برای شما مفید بود؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بزارید