تلفن 021-88848547   021-88317033

ارسال مواد خریداری شده به سراسر کشور در اسرع وقت

سیر و پیاز در تهیه فرآورده های گوشتی

مقالات (عمومی)
سیر و پیاز در تهیه فرآورده های گوشتی

سیر و پیاز در تهیه فرآورده های گوشتی :

یکی از اصلی ترین چاشنی ها در تهیه فرآورده های گوشتی سیر می باشد بنحویکه عده ای بر آن عقیده می باشند که سوسیس و کالباس بدون سیر عطر و طعم مطلوب نمی تواند داشته باشد .
سیر گیاهی است که از طلوع تمدن بشر در خدمت سلامت انسان بوده است . سیر دارای طیف وسیع مواد آنتی بیوتیک است . فشار خون و کلسترول را کاهش می دهد.
از لخته شدن خون جلوگیری می کند و دارای تعداد زیادی مواد ضد سرطان و ضد اکسید کننده است .
از داروهای مؤثر سرماخوردگی است و به عنوان ضد اسپاسم ، نرم کننده سینه و ضد التهاب مؤثر است مصرف مقدار محدود آن ضد نفخ ، گاز و ضد اسهال و مدراست .
سیر خاصیت استروژنی دارد انسان را سر حال می آورد و کمی آرام بخش است . سیر پیاز گیاه Allium sativum است که بعنوان ادویه استفاده می شود .
فرم بدون آب آن تنها وقتی با آب ترکیب می شود ، آنزیم طعم دهنده آزاد می نماید . به فرم پودر ، همچنین بصورت نمک ، چیپس و پودر چاشنی وجود دارد .
پر مصرف ترین ادویه در فرآورده های گوشتی است برای ایجاد طعم به گوشت و سس ها اضافه می شود .

پیاز :

یک ماده طعم دهنده است . از پیاز می توان بعنوان چاشنی در صورت نداشتن سیر در تهیه فرآورده های گوشتی حرارت دیده بهره جست پیاز یک داروی گیاهی بسیار قدیمی است .
پیاز دارای اسانسی است که در اثر پختن از بین می رود . اثرات درمانی پیاز بیشتر مربوط به ترکیبات گوگرد دار و ویتامین های آن است .
مواد شیمیایی موجود در پیازک ضد اکسید کننده نیرومند و مملو از تعداد بیشماری عوامل ضد سرطان است. خون را رقیق می کند کلسترول بد را کاهش و کلسترول خوب را افزایش می دهد.
برای آسم ، برونشیت مزمن ، زکام ، بیماری قند ، تصلب شرایین و مبارزه با انواع عفونت ها مفید است ضدالتهاب ، آنتی بیوتیک و ضدویروس است .
پیاز یکی از مواد تشکیل دهنده همبرگر می باشد که در طعم آن مؤثر است و همچنین در پوشاندن طعم های ناخواسته مانند طعم سویا نیز کمک می نماید .
می توان جهت نگهداری ، پیاز را منجمد نموده و بتدریج در فرمول همبرگر به کار برد و نیز برای جلوگیری از ایجاد رطوبت بیش از حد پیشنهاد شده به جای پیاز تازه پودر پیاز استفاده گردد .
در اثر افزودن پیاز به همبرگر رنگ ظاهری تغییر می کند و به رنگ قهوه ای در می آید و از لحاظ حسی نیز تغییراتی در همبرگر ایجاد می کند که مطلوب بوده زننده نمی باشد . در صورتیکه پیاز را بخواهیم برای مدت دراز مدت نگهداری نمائیم بایست پس از پوست گیری و شستشو و قبل از انجماد آن را ضد عفونی نمود .

این پست برایتان چقدر مفید بود؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیازات / ۵. تعداد امتیازات

تاکنون امیازی ثبت نشده است شما اولین امتیاز را ثبت کنید

آیا مقاله برای شما مفید بود؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بزارید