تلفن 021-88848547   021-88317033

ارسال مواد خریداری شده به سراسر کشور در اسرع وقت

کلر پودری چیست؟ خرید پودر کلر استخر با بالاترین کیفیت و مناسبترین قیمت

شیمیایی
کلر پودری چیست؟ خرید پودر کلر استخر با بالاترین کیفیت و مناسبترین قیمت

شرکت جهان شیمی فروش کلر آب استخر شنا جهت استخرهای روباز و سربسته با بالاترین کیفیت و مناسبترین قیمت بعلت واردات مستقیم را برعهده دارد .

ارائه انواع پودر کلر ایرانی ۶۵% و کلر هندی ۶۵% و ۷۰% و کلر ۹۰% آمریکایی ۱۰۰% محلول در آب و کلر چینی با قیمت مناسب در شرکت جهان شیمی صورت میگیرد.

کلر پودری یک ماده ضدعفونی کننده شیمیایی است که به صورت قرص ، پودر یا مایع وجود دارد و به منظور تمیز نگه داشتن آب استخر و ایمن بودن آب برای شناگران به استخر شنا اضافه می شود.

کلر پودری ارگانیسم های کوچک ناقل بیماری هایی مانند وبا ، هپاتیت A ، اسهال خونی و عرق ، بزاق و آلودگی سایر افرادی که در استخر شنا می کنند را از بین می برد. این ترکیب همچنین از رشد هرگونه جلبکی در استخر شنا جلوگیری کرده و آب استخر را تمیز نگه می دارد.

در واقع هنگامی که کلر به آب استخر اضافه می شود ماده جدیدی به نام “اسید هیدروکلریک” تشکیل می دهد که باکتری های مضر ، ویروس ها و سایر  میکروارگانیسم ها را از بین می برد. در ادامه مقاله توضیحات بیشتری در این رابطه ارائه می گردد لطفا همراه ما باشید.

اشکال مختلف کلر استخر

قبلاً اشاره کردیم که کلر مورد استفاده در استخرها به صورت قرص کلر ، کلر پودری یا مایع کلر است. اما برخی از تفاوت های ظریف وجود دارد که باید قبل از  خرید از آنها مطلع باشید. هر فرم دارای مزایا و معایبی است ، همچنین دارای امتیازات مختلف قیمت ، کاربردها و اثربخشی عمومی در شرایط خاص است که برای همه استخرها مناسب نیست.

قرص کلر

قرص های کلر معمولاً با دیسپنسر استفاده می شود که به آنها اجازه می دهد با گذشت زمان به طور مداوم در استخر شما رها شوند. این روش باعث می شود که کلر به آسان ترین شکل استفاده شود و ما به بیشتر دارندگان استخرهای داخلی این نوع کلر را توصیه می کنیم.

قرص ها همچنین می توانند حاوی مواد مفید دیگری مانند جلبک کش برای جلوگیری از سبز شدن آب استخر و خاصیت تصفیه آب باشند و دیگر نیازی به خرید و افزودن آنها به طور مستقل نخواهید داشت.

کلر مورد استفاده در استخرها به صورت قرص کلر ، پودر کلر یا مایع کلر است.

کلر مورد استفاده در استخرها به صورت قرص کلر ، پودر کلر یا مایع کلر است.

کلر پودری

کلر پودری به عنوان “کلر گرانول” نیز شناخته می شود. پودر کلر یا به طور مساوی در استخر شما پاشیده می شود ، یا قبل از اینکه در آب استخر شما ریخته شود ، در یک ظرف جداگانه حل می شود و سپس به آب استخر اضافه می شود. این روش به شما قدرت کنترل بهتری بر روی سطح مصرف کلر برای ضد عفونی آب استخر می دهد. زیرا میزان مصرف پودر کلر استخر را شما به راحتی می توانید کنترل کنید.

کلر پودری مورد استفاده در استخرها

کلر پودری مورد استفاده در استخرها

انواع مختلف کلر استخر

هر یک از انواع کلر را انتخاب کنید باید بدانید که این مواد در دو حالت تثبیت نشده و تثبیت شده وجود دارند. کلر تثبیت شده کلری است که با اسید سیانوریک (CYA) مخلوط شده است ، ماده شیمیایی که کلر شما را در برابر اشعه ماورا بنفش (UV) خورشید محافظت می کند و این امر باعث کاهش سرعت سوختن دوز مصرفی شما می شود. از آنجا که همه استخرها در فضای باز یا در معرض آفتاب نیستند در شرایط مناسب می توان از کلر تثبیت نشده با همان تأثیر استفاده کرد.

کلر استخر چیست و چگونه آب را ضد عفونی می کند؟

کلر استخر چیست و چگونه آب را ضد عفونی می کند؟

روش های افزودن کلر به استخر

چگونگی افزودن صحیح کلر به استخر سوال متداول بسیاری از صاحبان استخر جدید است. در زیر ۳ روش شرح داده می شود که می توانید برای افزودن کلر به استخر استفاده کنید ، نکات مثبت و منفی هر یک نیز بیان شده است.

استفاده از کلر زن شناور

کلر زن شناور ظرف کوچکی با محفظه هایی برای قرار دادن قرص یا پودر کلر است که در اطراف سطح استخر شناور است و به آرامی  کلر را در آب آزاد می کند. این روش ارزان ترین و ساده ترین راه برای افزودن کلر به استخر و همچنین کمترین روش موثر است. از آنجا که کلر زن روی سطح شناور است ، عدم گردش جریان به این معنی است که کلر به خوبی پراکنده نمی شود و در نهایت منجر به ضد عفونی کامل نمی شود.

این وسایل گاهی اوقات پشت نردبان یا پله های استخر گیر می کنند و کلر آزاد شده در یک منطقه از استخر شروع به افزایش می کند. در واقع ، این غلظت زیاد در نزدیکی لبه ها می تواند کناره های استخر شما را سفید کند و برای استفاده افراد نیز مناسب نخواهد بود.

پودر کلر استخر چیست و چگونه آب را ضد عفونی می کند؟

پودر کلر استخر چیست و چگونه آب را ضد عفونی می کند؟

استفاده از اسکیمر

سیستم فیلتر شما برای انتقال ، تمیز کردن و گردش آب استخر طراحی شده است. مطمئناً اسکیمر جزء جدایی ناپذیر این سیستم  است . تمام کاری که شما در این روش باید انجام دهید افزودن کلر به اسکمیر استخر (ترجیحاً قرص) است. بنابراین می توانید آرام بنشینید و اجازه دهید تا کلر محلول را از طریق سیستم فیلتر به داخل آب استخر وارد شود و آب را پاکسازی کند.

استفاده از اسکیمر در کل گزینه بسیار بهتری است  اما در صورت خاموش بودن پمپ باید کلر را از آن خارج کنید در غیر این صورت غلظت بالایی از  کلر وارد آب می شود که می تواند خورنده باشد.

استفاده از کلریناتور اتوماتیک

دستگاه کلر ساز اتوماتیک به سیستم فیلتر شما متصل می شود و مقدار کلر اندازه گیری شده را به طور مداوم به شکل اتوماتیک به داخل استخر می فرستد. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که مقدار کلری که می خواهید وارد استخر شود را مشخص کنید. اگر توانایی پرداخت  دارید ، استفاده از دستگاه کلر زن اتوماتیک بهترین روش ضد عفونی آب است اما تعجبی نخواهد داشت که این گرانترین دستگاه نیز خواهد بود.

جوانب مثبت و منفی کلر استخر

نصب سیستم های کلرزنی سنتی نسبت به سیستم های آب نمک هزینه کمتری دارد. به خاطر داشته باشید که تصفیه استخر با کلر و نصب سیستم کلرزنی بسیار کمتر از سیستم های قدیمی آب نمک است. استخرهای آب نمک راحت تر نگهداری می شوند  اما همچنان به مراقبت و نگهداری احتیاج دارند.

کلر به اندازه آب نمک برای پوست شما مفید نیست. مواد شیمیایی موجود در کلر حتی با نگهداری منظم می توانند موهای شما را خشک کرده و باعث تحریک چشم و پوست شود. استخرهایی که با کلر ضدعفونی می شوند نسبت به استخرهای آب نمک به سطح مراقبت و توجه بالاتری نیاز دارند.

گازهای تولید شده توسط سیستم های استخر وقتی با کلر ضد عفونی می شوند و استفاده منظم از مواد شیمیایی تصفیه کننده آب باعث می شود که استخر سازگاری کمتری با محیط زیست داشته باشد.

آیا مقاله برای شما مفید بود؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بزارید